תערוכה של האמן עזריאל קאופמן

בימים אלה מוצגת במבואת הספריה המרכזית ע"ש סוראסקי, אוניברסיטת ת"א, תערוכה מעבודותיו של עזריאל קאופמן, אמן רב-תחומי, משורר וצייר. התערוכה תוצג במהלך כל חודש אפריל.

     

החל משנות החמישים ועד מותו יצר עזריאל קאופמן (1929-2004) בשני מדיומים מרכזיים – ציור ושירה. קריאה ביצירתו מלמדת כי עין הצייר "עובדת" ונוכחת בכל כוחה גם בשירים (ראו כמה תמוּניות ואור-שמש שולטים למשל בשיריו)  ו"יד המשורר" אף היא ניכרת בציוריו, אם בסמוי, באיזכורי תמות  ומוטיבים משירתו (כך למשל מוטיב הסוס המופיע בעבודות מוקדמות מנבא את מחזור שירים רחב-ההיקף, שכולו סוסים, ספר שהוא בבחינת חשבון נפש וסיכום חיים אשר יכתב על סף מותו) ואם בגלוי, כמו בעבודות העץ משנות ה-80 בהן משולבים טקסטים, קטעי עיתונים, מלים כתובות בגיר ועוד.
בין השנים 1998-2003  היה עזריאל קאופמן, עורך של כתב העת מאזנים.

בתערוכה – מבחר מעבודותיו משנות ה-70 ; אוצרת: דר' דורית קדר

ביום רביעי ה-14 באפריל בשעה 18.30 נקיים שיח גלריה על יצירתו.

מרצים:
ד"ר דורית קדר, אמנית, מרצה, אוצרת: עצים שמצמחים בטן ענקית, על שנות ה-70 ביצירת קאופמן.
רפי וייכרט: משורר, מתרגם, חוקר ספרות, מו"ל הוצאת קשב לשירה: "שעה אחת של שמש", על המשורר ושירתו בראי הזמן.

תערוכות נוספות של האמן הוצגו:
1975 – בית האמנים ת"א
1982 – המשכן לאמנות עין-חרוד; אוצרת: גליה בראון
1990 – מוזיאון הרצליה, תערוכה רטרוספקטיבית 1950-1990 ; אוצרים: דורית קדר ויואב דגון
1993 – המשכן לאמנות, חולון
2005 – עבודות אחרונות, המשכן לאמנות עין-חרוד; אוצר: יניב שפירא
2009 – מוזיאון עוקשי, עכו, תערוכה רטרוספקטיבית 1950-2004; אוצרת: רחל זמר
2009 – בית האמנים ת"א, סדרת עבודות עץ ; אוצרת – דורית קדר

אוספים: מוזיאון חיפה, מוזיאון עוקשי, מוזיאון פתח תקוה, מ. עין-חרוד, אוספים פרטיים

תערוכת צילומים "צילומי לילה בת"א יפו" מוצגת בספרייה למדעי החברה ולניהול

תערוכת הצילומים "צילומי לילה בת"א יפו" של העמותה לאמנות הצילום תל אביב יפו, המוצגת בקומת הכניסה של הספרייה למדעי החברה ולניהול, בוחנת את חשכת הלילה, על האור והחושך, המסתור וההפתעה שבה. עיר גדולה כמו תל אביב-יפו היא פסיפס מורכב של צורות, זוויות וסיטואציות מגוונות. תערוכה קבוצתית זו, על פירושיו האישיים של כל צלם וצלם,  מביאה לידי ביטוי את אופיה העשיר והמגוון של העיר.

לרגל התחרות, יצאו צלמי העמותה לסיורי לילה בנמל תל אביב, בשרונה וביפו והשתתפו בהשתלמויות, הרצאות וסדנאות. צילומי הלילה דרשו מהצלמים להשתמש בציוד מיוחד ובחשיפות ארוכות. שלא כמו בצילומים הנעשים ביום, צילומי לילה מצריכים ציוד מיוחד, כל צילום דורש התמקדויות וחשיפות ארוכות. ובעידן הדיגיטלי של היום נוסף גם הצורך למנוע את ה"הרעש" הדיגיטלי בצילום. תאורות הלילה השונות, השילוב של אור וחושך, מושך צלמים רבים להפיק צילומים מיוחדים, מעניינים ורבי רושם.

למידע נוסף על התערוכה

תערוכת צילומים "שני צלמים – הודו אחת" מוצגת בספרייה למדעי החברה ולניהול

תערוכת צילומים העוסקת בהודו של הצלמים ברוך לביא ועמית בהט מוצגת בספרייה למדעי החברה ולניהול בקומת הכניסה ובקומה התחתונה.

ברוך לביא משלב את הצילום עם אהבתו לתור את הארץ ברגליים ולטייל בעולם. הוא מחפש בצילום את הדרמה האנושית, את המיוחד בתוך המראה הבנאלי, את הצוהר למגוון אורחות חייהם של בני האדם. הצילום, לתפיסתו, מחזק את האהבה לטבע, וחושף בו תופעות שמבט רגיל אינו מגלה.

בטיוליו הרבים בחו"ל מתעד עמית בהט  את חוויותיו בצילום אתרים, טבע, ונוף אנושי מקומי. הוא מרבה לצלם פורטרטים המביעים את רצונו לגשר על הבדלי התרבות, הגזע והגיל, וליצור קשר רגעי עם המצולמים, הנפתחים אליו ואל מצלמתו בהסכמה ובשיתוף פעולה.

למידע נוסף על התערוכה

תערוכת אוצרות הספריות הלאומיות באירופה

באתר החדש של  ה-  European Library  מוקדש איזור לתערוכות מקוונות מאוצרותיהן של הספריות הלאומיות באירופה.
אחת התערוכות שמוצגת כעת היא:  The Treasures of European National libraries »

האוצרות שמוצגים בתערוכה מקוונת זו מקורם מכל רחבי אירופה, החל מהמאה השמינית. הספריות בחרו להציג את פריטי האמנות היותר מרשימים שבאוספיהן, כמו למשל: ספרים נדירים ויקרים, כתבי יד מאוירים, כריכות ספרים, ציורים, הדפסים ודפים מעוטרים.
התערוכה מסווגת לתשעה נושאים: אמנות וארכיטקטורה, תנך, היסטוריה,דתות, גיאוגרפיה, ספרות, מוסיקה, פוליטיקה ומדעים. ליד כל פריט נוסף הסבר קצר לגבי הפריט ומקורו.
סך הפריטים הללו מיצגים את תרבותה המפוארת של אירופה לאורך ההיסטוריה.        

"60 שנות מחקר במדעי החברה והניהול"

תערוכה

לציון 60 שנות מדינת ישראל מוצגת בספרייה למדעי החברה ולניהול התערוכה:
"60 שנות מחקר במדעי החברה והניהול"
בתערוכה מבחר פרסומים של חוקרים ישראלים בתחומים של מדעי החברה והניהול, המבטאים את התפתחות המחקר בתחומים אלה בשישים שנות המדינה.
מחווה מיוחדת ניתנת בתערוכה למכון למחקר חברתי שמושי ולמקימו ד"ר לואיס גוטמן. פרסומי המכון נמסרו לתערוכה באדיבות בתו, ד"ר נורית גוטמן, מרצה בחוג לתקשורת.

חדרי טיפול – מבט מבפנים, תערוכת צילומים של נורית ידלין

     clip_image002.jpg     clip_image9.jpg

תערוכת צילומים של נורית ידלין, שתתקיים במבואה של הספריה המרכזית על שם סוראסקי באוניברסיטת תל-אביב בין התאריכים   16.3.2008- 30.3.2008.

נורית ידלין, פסיכולוגית קלינית, עובדת בשרות הפסיכולוגי של אוניברסיטת תל-אביב בדקאנט הסטודנטים. מזה כעשר שנים היא מצלמת חדרי טיפול של פסיכולוגים קליניים ושל פסיכואנליטיקאים, מתוך עניין בתיעוד ובחקר של חדרים ייחודיים ואישיים אלה, אשר המטפלים שוהים בהם שעות רבות ביום במשך שנים ארוכות, והמהווים מרחב משמעותי להם ולמטופליהם.

להמשך קריאה »

תערוכה נודדת של ציורי תלמידים בספרייה למדעי החיים ולרפואה

"הציפורים הנודדות אינן יודעות גבולות"- שמה של תערוכה נודדת של ציורים..

הציורים הינם במסגרת תכנית חינוכית בנושאי נדידת ציפורים,חלל וטכנולוגית תקשוב בין בתי ספר יהודיים משלוש יבשות.

התערוכה מוצגת בספרייה למדעי החיים ולרפואה.

כולם מוזמנים