הכנס השנתי ה- 12 של איגוד האינטרנט הישראלי

ספרניות האינטרנט מספריות מדעי החיים והרפואה, המרכזית ומדעי החברה והניהול השתתפו בכנס השנתי ה- 12 של איגוד האינטרנט הישראלי.
מושב הפתיחה המאכזב שנמשך כמעט שעתיים של דיבורים ללא תוכן משמעותי לא ניבא את המשך המושב, שהיה כה מעניין: פאנל Web1.0, 2.0, 3.0 – ניסיון .
השתתפו בו:
פרופ' רפאלי שיזף – ראש המרכז לחקר חברת המידע וביה"ס לניהול באוניברסיטת חיפה.
ד"ר אלון הסגל – מרצה ויועץ מומחה בתחום מסחר אלקטרוני וניהול ידע.
רנית זקצר – סמנכ"ל טכנולוגיות, מטריקס אי.טי. בע"מ.
דב אלפון– עורך ראשי, כנרת זמורה-ביתן דביר מוציאים לאור המכונה "קפטן אינטרנט".
יון פדר – עורך ראשי של אתר Ynet

הדיון עסק בנושא מהו 3.0 Web והאם Web 2.0 ו- Web1.0 סיימו את תפקידם.
האם ניתן להגדיר את Web 1.0 כווב סטטי, ה- Web 2.0 כווב שיתופי וה- Web 3.0 כווב סמנטי?
המומחים לא יכולים להגיע להסכמה ולא נראה שנוכל לקבל תשובות נחרצות. אני אישית, לא יכולה להסכים עם האמירה שטכנולוגיות חדשות לא מחליפות את הישנות, כפי שטכנולוגיות לא משנות את ההתנהגות האנושית. התחושה היא שאנחנו נרדפים ע"י הטכנולוגיות שמשתנות בקצב מטורף.
הדעות חלוקות בקשר לעתידו של ה-.web2 ישנן דעות שההתלהבות מהשיתוף והכתיבה העצמאית כמו בויקיפדיה תדעך, לעומת הדעה שהויקיפדיה "Works in practice. Too bad it cannot work in theory" . בכל מקרה, אם רוצים לדעת מה יהיו המגמות מבחינה טכנולוגית… Follow the money כפי שנאמר.

ניתן לסכם את הויכוח לגבי עתיד ה- Web 2.0 באמצעות הצגת ההתערבות המפורסמת בין שני בלוגרים מובילים: בנקלר – פרופסור למשפטים הנחשב לאחד מהחלוצים והמשפיעים בתחום של זכויות מידע, קניין רוחני וזכויות יוצרים, לבין קר – עורך ראשי לשעבר של ה- .Harvard Business Review ההתערבות מציגה את 2 הגישות המובילות. הראשונה, המיוצגת ע"י בנקלר הטוענת שסוגים שונים של שיתוף פעולה כגון Wikipedia, Digg, Flickr גורמים לאנשים להיות יותר פרודוקטיביים מאשר יוזמות של ארגונים או שווקים כלכליים. לעומתו, קר טוען שהמגמה היא של שיתוף תוכן שייעשה רק ע"י כותבים בשכר.
רק הזמן יחליט מי צדק.
איזה יישומי2.0 Web הוצגו?
Twitter, Flickrvision, Wikia, OhmyNews, Scoop Israel, BuzzTracker

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *