האלגוריתם של מנוע החיפוש גוגל – עדכון

על פי מה שפורסם בבלוג של  גוגל , בכדי להבטיח  תוצאות חיפוש רלוונטיות ואיכותיות האלגוריתם של גוגל  משתמש בכ- 200 קריטריונים  להכללה ודירוג תוצאות החיפוש. ב- 10 לאוגוסט 2012  גוגל הצהיר על כוונתו להוסיף קריטריון חדש שקשור להפרת זכויות יוצרים והוא מספר הבקשות להסיר אתר מסוים  שקושר  לחומר שלכאורה מפר זכויות יוצרים. מן הראוי לציין בהקשר זה שמספר בקשות מסוג זה גדול. כך למשל רק ב- 30 הימים האחרונים גוגל קיבל  בקשות הסרה בשל בעיתיות בזכויות יוצרים לגבי  למעלה מ- 4.3 מיליון s 'URL .

אתרים כאלה  שלגביהם יש   מספר גבוה של תלונות על הפרת זכויות יוצרים ידורגו במקום נמוך בתוצאות החיפוש.  מנגנון דירוג כזה יסייע  למשתמשים לאתר חומר איכותי חוקי מבלי להפר זכויות יוצרים  בין אם זה שיר ב- npr music, מופע טלוויזיוני   מ– hulu או קובצי מוזיקה מ- Spotify

מן הראוי לציין שמהלך זה של גוגל הוא רק צעד נוסף  ומזערי בשורת צעדים שנקט לאחרונה  לשיפור תוצאות החיפוש  במסגרת   תפיסתו את מנוע החיפוש העתידי –  מנוע  מבין שנותן תוצאות רצויות.

צעדים קודמים היו השקת גרף הידע במאי 2012 וכוונתו המוצהרת מאוגוסט 2012 להרחיבו מעבר לארה"ב,   הוספת מידע מהמייל לתוצאות החיפוש, ואפשרות לשאילתות קוליות.

על פי  עמית סינגל  , SVP Google Search כל אלה הם רק צעדים ראשוניים  לקראת מנוע העתיד והצעדים החשובים עדיין בדרך .

2 תגובות בנושא “האלגוריתם של מנוע החיפוש גוגל – עדכון

  1. השיפור שבאמת מועיל שגוגל הכניסו לתוצאות חיפוש שילוב של מפות, לדוגמה עם כותבים מסעדות בתל אביב אז מוצגת מפה וסיכות המציינות מיקום של המסעדה מקליקים ומקבלים כתובת של המקום, אתר אינטרנט וביקורות.. פשוט תענוג.

  2. תודה יפה, בהחלט גוגל כל הזמן מנסים לשפר את התוצאות שהם נותנים למשתמשים שלהם, בשנה האחרונה אני חושב שהיו הכי הרבה שינויים לאלגוריתם מאז שאני מכיר את גוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *