כלים לגילוי ידע – מידע מקיף בנושא

כלים לגילוי ידע discovery services – כלי חיפוש בסגנון גוגל – הם כלים מבוססי אינדקס שמחפשים במספר רב של מקורות מידע. לעתים שירותים אלה הם היברידים ומשלבים חיפוש באינדקס עם חיפוש מטה – חיפוש ששולח בזמן אמת את שאילתת החיפוש למספר מקורות מידע.

שירותים אלה – מבוססי אינדקס או היברידים, מציגים למשתמש את המידע ממקורות שונים ובכך חוסכים למשתמש את הצורך לחפש בכמה מקורות מידע ועוד יותר את הצורך לדעת באיזה מקורות מידע לחפש

ארבעת הגדולים היום בשוק הם: WorldCat Local, Summon, Ebsco Discovery Service Primo Central . אך קיימים גם שחקנים נוספים בשוק וקשה לעקוב ולהתעדכן, במיוחד בכל הקשור לגבי גודל האינדקסים שלהם ומה הם כוללים מכיוון שכול העת חלים באינדקסים שינויים בשל הוספת מקורות חדשים לאינדקסים.

לכן האתר Unified Resource Discovery Comparison יכול להיות שימושי ביותר לאלה שמעוניינים במידע עדכני ומקיף בנושא. האתר מרכז מידע על כלים לגילוי ידע ממספר אספקטים : מאמרים שקשורים למידע כללי בסיסי, להיסטוריה, מצגות של ספקים, השוואות בין הכלים השונים, התנסות של ספריות עם הכלים השונים, קישורים לאתרי וויקי ובלוגים שעוסקים בנושא , פירוט כלים שונים ומידע עליהם ועוד..

לאתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *