מנוע החיפוש הסמנטי Hakia מאחורי השירות החדש לניתוח מניות SENSENews

מחפשים טיפים בכל הקשור להשקעות במניות – רכישה ומכירה. יתכן שתוכלו בשלב זה להיעזר תמורת תשלום חודשי בשירות החדש SENSENews .

שירות חדש זה שבו מיושמת הטכנולוגיה הסמנטית של מנוע החיפוש Hakia מסנן מידע מחדשות וממדיה חברתית ומעניק ציון לביצועי חברות.

שירות זה פועל על פי עיקרון פשוט – אם מצטברות חדשות טובות על החברה ומחיר המניה עדיין לא הגיב על כך, משמעות העניין שערכה של המניה מוערך בפחות משוויה undervalued , והיא תגיב בסופו של דבר וכדאי לרוכשה. שירות מחוון (אינדיקטור) מניות זה יכול להחליט בכל יום נתון האם המניה היא undervalued או overvalued – מה שיתפרש לרכישה או למכירה.

שלא כשיטות ניתוח מניות אחרות כגון ניתוח טכני שמתבססות על עקומות מחיר, שירות זה מציג עקומה חדשה מסוג אחר . מבחינה טכנית ד"ר ברקן מדען ראשי ב-Hakia  טוען שיש בשירות זה יותר מאשר ניתוח סנטימנט שכן ביצועי חברות אינם יכולים להיות מושתתים על סנטימנט בלבד – הניתוח כרוך באיסוף עובדות, נתונים, אירועים, אינטרפטציות, ספקולציות, גורמים חיצוניים וסנטימנט.

מבחינת מנועי החיפוש שירות זה מרמז על הצעד הבא במנועי חיפוש עסקיים – מנועי חיפוש ללא תיבת חיפוש שעומדים מאחורי מוצרים. כמו כן יש ביישום זה להצביע על העובדה שהטכנולוגיה הסמנטית עדיין מצומצת ליישומים מסויימים ואולי גם על  הקושי ליישמה  באינדקסים גדולים.

לכתבה בנושא

SENSENews

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *