אאוריקה – האנציקלופדיה של הסקרנות

בימים אלה עלה לאוויר העולם  אתר מידע  אנציקלופדי חינמי חדש מתהווה – אאוריקה

אאוריקה היא מעין משלים מתבקש לוויקיפדיה . היא פונה בעיקר לילדים בני 9-13  וגם לקטנטנים בני 4-8  אך  גם לבני נוער ומבוגרים סקרנים.

האתר משלב טכנולוגיה מתקדמת לצד חוויה של פעם . אפשר לדפדף באתר על פי  מגוון רחב של קטגוריות נושאיות, אפשר גם לחפש , אפשר לשאול שאלות  ואפשר גם לשמור ערכים

הערכים באתר קצרים וכול ערך מוצג עם תמונות ממחישות וסרטוני וידאו מהרשת.

שאלות כגון: "איך פועל המצפן? "  , "איך עובדת מדפסת תלת מימדית?"  "מכונית שנוסעת באויר . האם יש כבר? ", מי המציא את הקישורים באינטרנט?"  ועוד שאלות מסוג זה   בתחומים שונים ימצאו מענה באתר בצורה ויזואלית ומעניינת.

מאחורי אאוריקה עומד צוות קטן בראשות ד"ר נדב דפני, מייסד ומנכ"ל סטיפס. סטיפס הוא אתר הטיפים והתשובות הגדול בישראל. מאז 2006 הוא מסייע לכ-3000 שאלות יומיות ו-80 אלף כניסות ביום. הוא מכיל עשרות אלפי טיפים ומיליוני שאלות שנענו על ידי גולשים ידעניים ומומחים תחומיים. סטיפס מחולק לסטיפס למבוגרים וסטיפס לנוער. אאוריקה הוא סביבת השאלות שמשלימה אותן לילדים ולגיל הרך.

מדברי ד"ר נדב דפני על המיזם:

"אאוריקה הוא אתר מידע חינמי העוסק בשאלות של למה, מדוע ואיפה לילדים. זהו אתר שמנסה להיות לילדים מה שהיו האנציקלופדיות מעודדות הסקרנות של פעם ולהקנות להם ידע וחוויה בכל התחומים. הדגש באאוריקה הוא להציע, לצד החיפוש והסידור המסורתי של המידע, חוויה של גילוי ומפגש אקראי עם פריטי ידע מסקרנים ומגרים מתחומים שונים.

תכנים חדשים נוספים כל העת לאאוריקה על ידי המערכת. מומחים וגולשים בעלי ידע יכולים גם הם להוסיף ערכים. לילדים מאפשר אאוריקה לשאול שאלות ולקבל תשובות ממומחים ומבוגרים מתנדבים בעלי ידע המכונים "אאוריקנים". כדי לשמור על בטחונם של הילדים, מאושרת כל תשובה על ידי אנשי האתר, לפני שליחתה לילד."

והמסר של ד"ר נדב דפני  לילדים עצמם:

" אאוריקה הוא מקום לגלות בו את סודות העולם המופלא שסובב אותנו. אפשר לחפש בו משהו שמעניין אתכם או סתם להיות מופתעים באקראי. מה שרוצים לזכור ניתן לנעוץ בנעץ הירוק, שיכניסו היישר למחברת של דברים שאוהבים. בשאלות שאפשר לשאול ניתן לקבל תשובות על מה שמעניין ילדים. בקרוב ניתן יהיה גם להציע ערכים חדשים לאאוריקה ולתרום לידע הכללי" .

לאתר

.

One thought on “אאוריקה – האנציקלופדיה של הסקרנות

  1. לפני מספר חודשים גיליתי הודעת דוא"ל עם חידה יומית, ומאז אני מכור לעניין, וכבר קרוב להיות "בוגר תואר ראשון". במקרים רבים התשובה ידועה לי, אך לעיתים אני נעזר ברמז או פונה לויקיפדיה. העיסוק הוא גם מהנה וגם מעשיר (בדרך כלל אני ממשיך וגולש לערכים נוספים). זוהי דרך כיפית ללמוד עובדות חדשות, חשובות יותר וחשובות פחות. תודה לצוות העומד מאחורי המיזם הנפלא הזה, והמוכיח כי גלישה באינטרנט יכולה להיות דרך משמעותית להרחבת אופקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *