עדכונים מגוגל – הכוונה לסגור את iGoogle ויישומים נוספים

במסגרת   מדיניותה של גוגל  להתמקד בעיקר ובמוצרים בעלי אימפקט גבוה – מדיניות שתחילתה  כבר בסתו 2012  , ב-  3 ביולי 2012 גוגל  הודיעה על כוונתה לסגור מספר יישומים נוספים.

היישומים שבכוונתה של גוגל לבטל הם:

Google Mini   –  גוגל החליטה לבטל יישום זה כי היא מאמינה  שהפונקציונליות של מוצרים  אחרים בתחום –  Google Search Appliance, Google Site Search, Google Commerce Search טובה יותר . החל מ- 31   ביולי 2012 המוצר לא יהיה זמין יותר.

Google Talk Chatback – וידג'ט שאפשר היה לשתול באתרי ווב ושאפשר ניהול צ'ט עם מבקרים ייסגר. גוגל ממליצה כחלופה על Meebo bar

Google Video – שכבר במאי 2009 לא אפשר העלאות חדשות לאתר , יעביר  בקיץ  2012 את התכנים ל- Youtube . עד 20 באוגוסט 2012 משתמשים יוכלו לטפל בתכנים .

האפליקציה  Symbian Search App  לא תהיה פעילה יותר כדי לאפשר את מיקוד המאמצים במובייל ווב. המעבר מהאפליקציה לווב יאפשר למשתמשים ליהנות מכול השיפורים בחיפושים בעתיד.

ואחרון חביב – iGoogle     –  הפורטל האישי של גוגל שאפשר לנו להעלות עדכוני RSS   ווידגטים שונים ייסגר אף הוא  ב- 1 לנובמבר 2013. עד אז אפשר יהיה לייצא את העדכונים לפלטפורמות אחרות כגון my yahoo. Netvibes  או  google reader  שאינו מופיע ברשימת היישומים  שעומדים להיסגר או ליישומים אחרים.

המלצה לאלה שמתכוננים לייצא את עדכוני ה- RSS  ליישום אחר ומעוניינים לעשות זאת אוטומטית ולא ידנית – אפשרות אחת בה אני נקטתי היא:

מאחר ו- iGoogle  אינו מיצר אוטומטית קובץ בפורמט opml  שהוא פורמט  שבו תומכות תוכנות שונות לצורך יבוא נתונים מיישום אחר , אלא מאפשר ייצוא בצורת קובץ   xml  – יש להמיר תחילה את קובץ ה- xml   שמייצר iGoogle  לקובץ בפורמט opml. האתר   http://googlesystem.blogspot.co.il/2008/07/export-igoogle-feeds-to-opml.html

 מאפשר לעשות זאת.

שלבי התהליך הם כאלה:

  להיכנס ל- iGoogle . שם לבחור ב- iGoogle setting   ובתחתית  המסך שהתקבל לבחור ב- export  –  ולשמור את קובץ ה- xml   . באתר http://googlesystem.blogspot.co.il/2008/07/export-igoogle-feeds-to-opml.html  להזין את התוכן של קובץ ה- xml  במקום המתאים ולהמיר אותו לקובץ בפורמט opml    לשמור אותו כקובץ xml .  בתוכנה אליה רוצים לייבא את הקובץ לדוגמה google reader   לבחור ב- setting   – import   – התוכנה מייבאת אוטומטית את עדכוני ה- RSS     ומוסיפה אותם לקורא ה- RSS  .

בינתיים אנו קוראים הרבה בקשות  בפורומים לבטל את ההחלטה  לסגור את iGoogle , רואים בכך ירייה עצמית ברגל   ושואלים מדוע?  אז אולי זה ישפיע?   ….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *