פרויקט Google+ – הרשת החברתית של גוגל

google++yבפוסט של הבלוג הרשמי של גוגל מתאריך 28 לחודש יוני 2011 הוצגה הרשת החברתית החדשה של גוגל- Google+. המערכת מופעלת עדיין במסגרת ניסוי בהיקף מצומצם על פי הזמנות . אפשר באתר הפרויקט להירשם ולחכות להזמנה.

סיסמתה של הרשת החברתית של גוגל "שיתוף כמו בחיים האמיתיים, מותאם לאינטרנט" " שתף באינטרנט את החיים שלך ממש כמו במציאות" מעידה על אופייה ומטרתה -" הפיכת החיבור עם אנשים באינטרנט לדומה יותר לחיבור איתם בעולם האמיתי.". רשת חדשה זו דומה וגם שונה במספר מאפיינים מהרשת החברתית פייסבוק.

ה-Wall של פייסבוק נקרא ב-Google+ בשם stream והוא ממלא אותה פונקציה כמו בפייסבוק אפשר לכתוב בו , להעלות תמונות וסרטונים ובו אפשר לראות את כל ההודעות של החברים.

circlesאלא שלא כמו בפייסבוק שאין אבחנה בין החברים כאן ישנם מעגלים – Circles. ההנחה היא שלא כל מערכות היחסים שוות. והשיתוף הוא סלקטיבי. בחיים אנו משתפים דברים שונים עם מעגלים חברתיים שונים כגון: בני משפחה, חברים לעבודה או ללימודים והבוס. לכן גם ברשת זו יש הפרדה בין מעגלים – קבוצות שונות של אנשים שאנחנו מאשרים כחברים. יש מעגלים מובנים במערכת והמשתמש יכול להוסיף מעגלים חדשים בהתאם לצרכיו. מעגלים אלה מאפשרים לחלוק מידע ולקרוא מידע באופן סלקטיבי על פי המעגלים השונים.

sparkמאפיין נוסף ייחודי הוא הניצוצות – sparks – בהנחה שתכנים מובילים לשיחה, המערכת כוללת את המאפיין ניצוצות – עדכונים מרשת האינטרנט על פי תחומי העניין של המשתמש- מעין שירות של Google alerts. באופן זה המשתמש יוכל תמיד לקרוא ולשתף מידע עם המעגלים הנכונים של החברים על פי בחירתו. למעשה יש בכך שילוב של מנוע החיפוש של גוגל ברשת החברתית החדשה.

מאפיינים נוספים הם:
zulaזולה / hangouts – אפשרות לניהול וידאו צ'אט עם מי שהמשתמש בוחר – יחיד או קבוצה, בתנאי שזה מעוניין גם כן – למעשה פגישה פנים מול פנים עם חברים שאף הם מעוניינים בכך. כפי שכתוב באתר:
"אחד הדברים הטובים ביותר בלהסתובב בחוץ זה להיתקל בחברים. עם זוּלה, הפגישה הבלתי מתוכננת מגיעה לאינטרנט בפעם הראשונה. תן לחברים שלך לדעת שאתה בזולה ותראה מי קופץ להיפגש פנים אל פנים. "

ו-mobile
patאפליקציית Google+ לאנדרואיד כוללת גם את שירות ה-Huddle – פטפטת – אפשרות לדיון קבוצתי – שירות צ'אט עם אנשים בודדים או מעגלים,.כפי שכתוב באתר הפרויקט :
"שליחת SMS זה מעולה, אבל לא כשאתה מנסה לגרום לשישה אנשים לבחור סרט. 'פטפטת' פותרת את הבעיה על ידי הפיכת כל השיחות לצ'אט קבוצתי אחד, כך שכולם מגיעים להחלטה משותפת לפני שהאצבעות מתעייפות".

imageאפליקציית Google+ לאנדרואיד כוללת גם מה שמכונה instant load -העלאה מהירה – שמאפשר העלאה אוטומטית של תכנים שצולמו במכשירים ניידים לאלבום וירטואלי מתוך מטרה לאפשר ביתר קלות שיתוף תמונות ווידאו. ברגע שהמשתמש צילם תמונה או סרטון הם יעלו לענן ויהיו זמינים ב- Google+ כפי שכתוב באתר הפרויקט:
"צילום זה כיף. שיתוף תמונות זה כיף. העברת תמונות מהטלפון שלך לאינטרנט זה ההיפך מכיף. לכן יצרנו את 'העלאה מיידית': כדי שמעכשיו והלאה התמונות שלך יעלו את עצמן."

לאור הדברים נראה שגוגל מגייסת את הכלים המיוחדים לה כגון: מנוע החיפוש , Google alerts ומערכת ההפעלה למוביל שלה, לטובת הרשת החברתית החדשה שלה . כל זאת לצד מאפיינים אחרים, נראה שיש בהם לענות על המטרה המוצהרת " שתף באינטרנט את החיים שלך ממש כמו במציאות"

לאתר הפרויקט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *