פרס פוליצר גם לפרסומים באינטרנט

 פרס פוליצר הוא פרס אמריקני שנתי לעיתונאות כתובה, ספרות, והלחנה. בתחום העיתונות הכתובה נחשב פרס הפוליצר ליוקרתי ביותר. פרסי פוליצר הראשונים חולקו ב־4 ביוני 1917, לאחר שהעיתונאי והמו"ל ג'וזף פוליצר ייסד בצוואתו את הפרס. הזוכים בפרס בן 10,000 דולר, נבחרים על  ידי ועדה עצמאית, בחסות הפקולטה לעיתונות של אוניברסיטת קולומביה, ורשימת הזוכים השנתית מתפרסמת בחודש אפריל. וועדת הפרס היוקרתי לעיתונות בארה"ב מכירה כעת בחשיבותה של העיתונות המקוונת, ותאפשר גם לכלי תקשורת המתפרסמים רק באינטרנט להגיש מועמדות, כך על פי הודעה באתר הרשמי של פוליצר. עד כה הפרס בכל הקטגוריות ניתן לכלי תקשורת מודפסים בלבד במשך עשרות שנים, ובשנים האחרונות גם לכלי תקשורת עם מהדורות מודפסות ומקוונות.

הידיעה שפורסמה ב"Ynet"

תגובה אחת בנושא “פרס פוליצר גם לפרסומים באינטרנט

  1. על זה אומרים "הגיע הזמן"..

    בהחלט צעד ראוי. זה זמן שאני מוצא כתבות מעולות ופוסטים מצויינים בבלוגים שלא הייתי מחליף ברוב העיתונות הכתובה. בכלל, יש תחושה שהרבה תותחי כתיבה ופובליציסטיקה וכמובן מומחים, עוזבים את החיק החם של העיתונים וה"סמרטוטונים" (בלשונו החדה של דמון רניון) לטובת בלוגי-על שהם מקימים ומקיימים, אגב כך, את עצמם דרכם.

    חלק מהמגמה הזו צריך להתרחב גם לא ל"כלי תקשורת מקוונים" וצריכה להיות התייחסות למדיום החדש של הבלוג, שכן הוא הופך לממוסד יותר ויותר, ומשום כך גם נוצרים בלוגים ברמה גבוהה מאד, בלוגים שהכותבים בהם הם לא מאותגרי עיתונות אלא מאתגרים שעזבו אותה לטובת "העולם החדש", אם להיות רגע פואטיים..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *