מאגר מאו" ר – מאגר אובייקטי-למידה ברשת

    MAOR –  Meta-data and Object Repositorymaor – מאגר חומרי למידה ברשת שהושק לאחרונה הוא פרי שיתוף פעולה שיתוף פעולה של איגוד האינטרנט הישראלי, משרד החינוך ומחב"א (מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי).

על פי מה שנכתב באתר ” מאו"ר מאפשר למרצים, מורים ותלמידים במגזרים השונים למצוא חומרי למידה המתאימים לצרכיהם ביתר קלות, תוך שימוש חוזר במשאבים שכבר פותחו ויצירת חומרי לימוד חדשים על בסיס תכנים קיימים. השימוש במאגר יאפשר לבנות ביתר קלות מערכי שיעור מגוונים, המשלבים חומרי למידה שונים המותאמים לצורכי הלמידה" .

על פי מה שנכתב ב-ISOC-IL בשטח – גיליון יוני 2010 " המאגר כולל קורסים ושיעורים שלמים, מצגות, סימולציות, קטעי וידאו ואודיו, תרגולים ומטלות, עם אפשרות לבצע הערכת עמיתים (peer review) ותוספת של חוות דעת משתמשים. המאגר המורחב מכיל כיום למעלה מ- 30,000 אובייקטי למידה המיועדים לבתי הספר, למוסדות ההשכלה הגבוהה ולציבור הרחב. " 

האתר כולל  מנשק חיפוש בסיסי ומתקדם שדרכו אפשר להגביל את החיפוש על פי מגוון שדות: מילות מפתח, כותרת, כתובת, קהילה, קטגוריות נושאיות, שפה, סוג אובייקט, פורמט, מערכת ניהול למידה, איתור אובייקט לפי מחבר, איתור אובייקט לפי תרומות הקהילה, טווח תאריכים ועוד.. כמו כן יש כמה אופציות למיון התוצאות : על פי כותר, מחבר, תאריך הוספה ותאריך שינוי.
תוצאות החיפוש כוללות תיאור מפורט של האובייקט: מחבר, סוג אובייקט, תאריך הוספה, תאריך שינוי, מלות מפתח, דרישות טכניות, שפה, זכויות יוצרים ועוד.

אל המאגר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *